PIWNICZANKA (متنوع وعام)

Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا

العنوان: Zdrojowa 13, 33-350 Piwniczna Zdroj, بولندا
الهاتف: +48184495910 الموبايل: * الفاكس: *
الموقع الإلكتروني: http://piwniczanka.pl البريد الإلكتروني: *

Odkrywcą walorów wód leczniczych w rejonie Piwnicznej był dr Juliusz Korwin Gąsiorowski, który udowodnił ich wartość profilaktyczną i leczniczą na podstawie wnikliwych badań. Przyczyniło się to do rozwoju turystyki w tym regionie. Już w 1931 roku dokonano pierwszych odwiertów w Piwnicznej. Zainteresowanie piwniczańskimi źródłami sprawiło, że w 1968 roku rozpoczęto butelkować Piwniczankę na szeroką skalę.

Piwniczna – Zdrój uzyskała miano uzdrowiska w 1932 roku, choć znacznie wcześniej znana była z wód mineralnych zwanych ówcześnie „kwaśnymi wodami”. Za odkrycie walorów profilaktyczno-leczniczych wód mineralnych z rejonu Piwnicznej-Zdroju odpowiada doktor Juliusz Korwin Gąsiorowski. W 1885 roku przebywając na wakacjach w Dolinie Popradu zasmakował i docenił zalety lokalnych źródeł. Zachwycił się nimi i postanowił rozsławić je w środowisku lekarskim Lwowa, swojego rodzinnego miasta oraz na terenie całej Galicji. Przeprowadzając badania naukowe potwierdził ich wysoką wartość profilaktyczną i leczniczą. Doktor Gąsiorowski przyczynił się do rozwoju Piwnicznej-Zdroju w tamtych latach. Szybko zyskała ona popularność w całej Polsce. Turyści zachęceni pozytywnymi opiniami o piwniczańskich wodach wyruszali w stronę Piwnicznej-Zdroju. Głównym celem gości i kuracjuszy było zaznanie kąpieli mineralnych oraz poddanie się kuracji pitnej. Coraz większe zainteresowanie piwniczańskimi źródłami doprowadziło do wydania postanowienia o wykonaniu pierwszych odwiertów w Piwnicznej-Zdroju. Dokonano ich w 1931 i 1932 roku.

Produkcja na szeroką skalę rozpoczęła się jednak dopiero w 1968 roku. Wtedy to zaczęto rozlewać Piwniczankę do butelek w celach handlowych.

Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا Allrestaurants - PIWNICZANKA - Piwniczna Zdroj, بولندا

التصنيف حسب أنواع المطابخ

NEWSLETTER

البريد الإلكتروني: 

 

نــادي الـطـبـاخـيـن

شـركـات خـدمـات وتـزويـد الـمـطـاعـم

x
X